تبلیغات
وبلاگی برای همه (( حرف من )) - وقتی هیچ كس كار خودش را نمی كند!
 
وبلاگی برای همه (( حرف من ))
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احسان ابراهیمی
این صفحه را به اشتراک بگذارید
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

وقتی هیچ كس كار خودش را نمی كند!

اگر عالمان و بزرگان به جای آرامش و معنویت و توصیه اخلاقی و نصیحت و موعظه، در روز جمعه ‌با عصبانیت حرف های سیاسی بزنند مردم برای جبران خلأ معنویت سراغ رمال و كف بین و كلاس عرفان شرقی و فرادرمانی می روند. اگر رسانه گروهی رسمی ما به جای ارائه اخبار صحیح و دقیق، تعارف و شعار پخش كند، میدان برای شایعه و دروغ و فارسی وان و من وتو و بی بی سی باز می شود...

 حجت الاسلام محمدرضا زائری در یادداشت ارسالی خود نوشت:

    اگر مسئولان اجرایی به جای مشغول شدن به وظایف خود، به سخنرانی های اخلاقی بپردازند و آیه و حدیث بخوانند كلی كار روی زمین می ماند و مشكلات روی هم تلنبار می شود.

   اگر مسئولان امنیتی به جای تأمین امنیت مردم و جلوگیری از وقوع جرم، فقط سرشان به وضع پوشش بانوان گرم باشد، كابل دزدی و مجسمه دزدی كه سهل است، خانواده ها هم در معرض غارت و تجاوز قرار می گیرند.

   اگر عالمان و بزرگان به جای آرامش و معنویت و توصیه اخلاقی و نصیحت و موعظه، در روز جمعه ‌با عصبانیت حرف های سیاسی بزنند مردم برای جبران خلأ معنویت سراغ رمال و كف بین و كلاس عرفان شرقی و فرادرمانی می روند.

    اگر رسانه گروهی رسمی ما به جای ارائه اخبار صحیح و دقیق، تعارف و شعار پخش كند، میدان برای شایعه و دروغ و فارسی وان و من وتو و بی بی سی باز می شود.

    واقعا تصورش را بكنید كه وقتی هیچ كسی كار خودش را نكند، چه اتفاقات هولناكی ممكن است رخ بدهد ! خدا را شكر كه اكنون هر كسی به درستی كار خودش را می كند. وگر نه ممكن بود چند نفر گردن كلفت بریزند توی یك مهمانی و زن و دختر مردم را ببرند و - زبانم لال ، خدای نكرده - هر غلطی دلشان می خواهد بكنند ، تصورش را بكنید چه وضعی ممكن بود بشود !


به اعتقاد من این عمل تجاوز به زنان حاضر در یك مهمانی در اصفهان– كه قبلا هم مواردی مشابه آن اعلام شده – یك جرم عادی نیست و مصداق إفساد فی الارض است. وقتی هزینه جرم پایین بیاید و مجرمان احساس كنند در صورت بازداشت شدن نهایت چند صباحی در هتل زندان به سر خواهند برد طبیعتا ابایی از تكرار خطا و جنایت نخواهند داشت.

    از آن بدتر، توجیه ناتوانی و قصور ما در تأمین امنیت جامعه با این تعابیر است كه مثلا وضع حجاب خانم ها چنین و چنان بوده. حالا اگر متخصصی بعدا در یك برنامه تحلیلی تلویزیون برای شرح و ریشه یابی موضوع چنین چیزی بگوید مقبول است ولی در این سطح از مسأله چنین گفتن، یعنی گشودن باب فاجعه ای بزرگتر. فكرش را بكنید فردا هر كسی می تواند هر حادثه ای را توجیه كند و دیگر قانون و شرع و دین و اسلام را باید به خدا سپرد و همه چیز را تعطیل كرد. 

ظاهرا این طور كه بعضی از مسئولان صحبت می كنند، باید به زودی مراسم تجلیل از مجرمان را برگزار كرد كه بیچاره ها به طبیعت انسانی خود عمل كرده اند و طبیعتا آن زنان و دختران بدبخت محكوم هستند كه حجاب اسلامی را رعایت نكرده بودند و ...

نوع مطلب : خواندنی ها، خبر، 
برچسب ها : وقتی هیچ كس كار خودش را نمی كند!،

       نظرات
جمعه 27 خرداد 1390
احسان ابراهیمی